Чому малі генератори – це економічна катастрофа? Дивіться відеоподкаст програми «Що з економікою?» на Громадське радіо, який буде цікавим представникам бізнесу та усім, хто хоче поглибити свої знання на тему енергетики!
У програмі взяли участь:
- експерт з енергоефективних рішень та очільник Greencubator Roman Zinchenko;
- директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко;
- ведучий Yurii Gaidai, старший економіст Центр економічної стратегії / Centre for Economic Strategy.
На думку Романа Зінченка, генератор під кав’ярнею ніколи не зрівняється з погляду ефективності виробництва з промисловою електростанцією хоча б 20 МВт:
«Генератор окуповується в єдиному випадку: якщо він працює на своїй номінальній потужності, заряджаючи акумулятори. У всіх інших випадках він генерує чисті збитки. Тому у нього, по-перше, вартість кіловата виходить космічна. А по-друге, він виробляє на 50-70 % більше, ніж реально споживає в цей момент часу те чи інше мале підприємство.»
Роман впевнений, що комбінація «акумулятор + інвертор + (на випадок провалу) генератор» має в перспективі хоча б пів року набагато більше сенсу, ніж «давайте ми витащимо “дирчик” і запустимо його.»
Про генератори, а також про те, як відбувається імпорт європейської електроенергії, з якої причини електроенергія – це сезонний товар, і як бізнесу запустити газову турбіну «з нуля» – дивіться у відеоподкасті Громадського: