ТОП-5 трендів у розвитку cleantech-індустрії у світі. Ділимося інсайтами з UNIDO

На початку червня наша команда від Greencubator представляла 🇺🇦 Україну на регіональній конференції «Connecting for development – Innovating for impact» від UNIDO – United Nations Industrial Development Organization у Відні.
На фото нижче ви бачите тих, хто, як і Greencubator в Україні, розвиває стійке підприємництво та працює зі стартапами у країнах Європи, Азії та Африки.

Для Greencubator ця конференція від UNIDO стала чудовою можливістю для цінних знайомств та отримання глибшого розуміння основних трендів у розвитку cleantech-індустрії. Ось кілька ключових тенденцій, які ми відзначили:

  1. Солідарність та єдність. Рішення для протидії зміни клімату є, проте у світі бракує політичної волі та єдності, щоб їх впроваджувати у ще більшому масштабі. Країнам потрібно обʼєднуватися, щоб досягти мети. 
  2. Циркулярна економіка. Ріст економіки та декарбонізацію можна поєднати, якщо застосувати принципи циркулярної економіки: скорочення відходів, повторне використання матеріалів, перероблення ресурсів, проєктування речей для тривалого використання та відновлення природних систем. 
  3. Різноманітність. Люди з різним досвідом можуть запропонувати новий погляд та нові ідеї на одну й ту саму проблему. Водночас країни потребують адаптованих саме для них рішень та технологій з огляду на різні соціальні потреби та особливості економіки. 
  4. Потрібно більше жінок-підприємиць. Лише 2% стартапів в Європі та США у 2023 році були засновані виключно жінками, за даними Pitchbook. Зокрема, лише 20-25% з усіх новостворених стартапів мали жінок-засновниць у команді з чоловіками. 
  5. Залучення молоді. Треба більше працювати з університетами та школами, щоб показувати молодому поколінню можливості для підприємництва та заохочувати їх не шукати собі робоче місце, а створювати його. 

Greencubator висловлює щиру вдячність команді UNIDO за запрошення українських представників на конференцію та постійну підтримку розвитку сталого підприємництва в Україні та світі. Завдяки таким заходам, ми маємо можливість обмінюватися досвідом, дізнаватися про нові тенденції та розширювати наші контакти на міжнародному рівні.

З нетерпінням чекаємо нашої подальшої співпраці та майбутніх проєктів!