ПРО ПРОЄКТ

«Вершки українського клінтеку» — це серія історій від ГО Greencubator про 10 українських компаній, які на ключовому етапі свого розвитку отримали грант від програми ЄБРР та ЄС — «Кліматичні Інноваційні Ваучери». За короткий проміжок часу ці компанії посіли вагоме місце в українському секторі чистих технологій. Тож, читаючи історії, будьте обережні! Вони можуть надихнути вас почати власний «зелений» бізнес.

ЗАВОД НА КОЛЕСАХ ДЛЯ ДРУКУ... ТРУБ

Чи можна виготовляти труби прямо на виробництві? Українська компанія Pipes.One створила перший у світі завод з полімерних труб «на колесах». Розповідаємо, як це працює.

ГЕТЬ ВІД ДРОТІВ!

Засновник Meredot, Роман Бисько, розробив із командою технологію бездротової передачі енергії, яка дозволяє заряджати потужні пристрої на відстані до 30 сантиметрів. Як Meredot вдосконалював свою технологію та як планує захоплювати ринок е-транспорту — розповідаємо далі.

ВСЕВИДЯЧЕ ОКО НЕРУХОМОСТІ

Prengi створила унікальний софт для сталого управління нерухомістю. Дивовижно гнучка система вчить обладнання і процеси говорити про свої потреби з обслуговування та оптимізації. Доленосна співпраця з «Укрпоштою», перші інвестиції та «американські гірки», кейси клієнтів і найновітніші рішення енергоефективності – в історії Greencubator.

ВИРОБНИЦТВО ПАПЕРУ З... ОПАЛОГО ЛИСТЯ

Releaf Paper вперше у світі розробили технологію сталого виробництва паперу та пакувальної тари з опалого листя і стали локомотивом змін глобального ринку. Що спільного між Releaf Paper і Google? Що говорить про Releaf Урсула фон дер Ляєн? Як перетворити пристрасть на стартап? Читайте історію українських інноваторів!

ЛОВЦІ ВУГЛЕЦЮ

Кліматична криза виникла через надмірну концентрацію парникових газів в атмосфері. Вилучити шкідливий CO2 прямо з повітря може український Carbominer. Його технологія не лише рятує планету від змін клімату, а і збільшує врожай у теплицях.

СВІТ БЕЗ ПЛАСТИКУ

Українська S.Lab створила заміну пінопласту, поєднавши всього два рослинних компоненти — гриби та технічні коноплі. Тепер компанія будує виробництво в Іспанії та не має відбою від клієнтів. Розповідаємо, як це вдалося.

МОДНЕ ПЕРЕВТІЛЕННЯ ПЛАСТИКУ

The Good Plastic Company дала пластику другий шанс! Вона винайшла спосіб зупинити отруйну навалу використаного пластику в природу. Компанія перетворює його на елементи вишуканого інтер’єру з тривалим строком служби.

ДАЛІ БУДЕ...

Підписуйтесь на наші соцмережі, щоб першими дізнаватися про наші нові історії та новини.