Greencubator поділився досвідом енергокооперації з учасниками проєкту «Civil Society Energy 2021»

5-9 листопада в Чернігові відбувся хакатон на тему моделювання створення енергокооперативів в Україні в межах проєкту «Civil Society Energy 2021». Захід організовано та проведено кооперативом WECHANGE eG (Берлін) та ГО «Екоклуб» (Рівне), за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Хакатон об’єднав представників бізнесу, громадського сектору та місцевої влади з трьох країн: Німеччини, Польщі та України.
Наш технічний консультант та співзасновник першого в Україні енергокооперативу «Сонячне Місто» (місто Славутич) – Віктор Хоменко, разом з асистентом проєктів Greencubator – Костянтином Чернишовим, долучилися до заходу в якості експертів та поділилися власним досвідом енегрокооперації.
Костянтин розповів про особливості роботи зі спільнотою та важливість побудови якісних комунікацій із спільнотою членів кооперативу, а Віктор поділився досвідом щодо технічних аспектів створення енергокооперативу. Велику увагу було приділено саме питанням комунікації та взаємодії, адже кооператив – це перш за все люди, яких об’єднує спільна ідея, а вже потім – це стала модель вирішення енергетичних викликів громад.
Наша команда є частиною великої світової спільноти енергокооператорів, які рік за роком трансформують світову енергетику. Експерти Greencubator діляться досвідом не лише в Україні, а і на закордонних подіях. Зокрема, чекайте на новини з міжнародної події Green Economy on Local Level: Energy Cooperatives as a Part of Just Transition in Eastern Partnership, що відбудеться 26-28 листопада в Грузії.
Для нас надзвичайно важливо дотримуватись одного із ключових принципів Світового Кооперативного Альянсу, згідно з яким кооперативи допомагають одне одному. Ми з радістю ділимось знаннями та допомагаємо іншим енергокооператорам. Саме ця ідея підштовхнула нас до запуску проєкту «Енергетичні кооперативи для стійкості громад» і ми віримо, що саме вона допоможе нам створити динамічну і дружню екосистему енергетичної кооперації в Україні.