Картон — новий чорний. Як дизайнери застосовують екологічні матеріали

Використання дружніх до довкілля матеріалів у дизайні є популярним трендом. Не тільки Західна Європа з її «зеленими» ініціативами, але й інші регіони світу переходять до цікавих екологічних рішень. Приклад цьому — картонне кафе у Мумбаї, Індія, інтер’єр якого зроблений з відновлюваного матеріалу. Від меблів й елементів дизайну на стінах, до меню, чеку та ящичків з посудом — все виготовлено з гофрованого картону.

Спеціальне покриття захищає матеріал від вологи, а сам картон забезпечує достатню звукоізоляцію, щоби перебування в кафе було комфортним для всіх відвідувачів. Меблі та інше устаткування придатні до повторного використання і для переробки, що суттєво зменшує вуглецевий слід від діяльності всього закладу. Окрім того, гофрований картон на 50% складається з повітря, і дизайнери зі студії NUDES стверджують, що він надає додаткову легкість публічному простору.

В Україні також є компанії, що експериментують з використанням картону в дизайні, але в продуктовому. Фахівці «ВТС Комплект» з Дніпра розробили картонний корпус для рекуператора, завдяки чому зменшується і об’єм викидів CO2 від виробництва, і собівартість пристрою.

Використання рекуператорів допомагає економити теплову енергію в оселі, а модель з корпусом з гофрокартону ще й коштуватиме мінімум в 2 рази дешевше ніж традиційні моделі, відповідно до розрахунків «ВТС Комплект». Проект отримав грант від ЄБРР на реалізацію в рамках програми «Кліматичні інноваційні ваучери» — про інших переможців читайте на сайті програми.

БІЛЬШЕ ПРО «ЗЕЛЕНІ» РОЗРОБКИ В УКРАЇНІ:

Джерело та фото: The better India