Які можливості дає ринок енергетики новим гравцям в Україні — результати дослідження

24 вересня в офісі Реанімаційного Пакету Реформ відбудеться презентація результатів дослідження “Забезпечення доступу нових гравців на ринок електроенергії”. Дослідження презентує досвід розвинених країн щодо усунення бар’єрів для входження на ринок електроенергії представників малого та середнього бізнесу.

Закон України “Про ринок електроенергії” створив передумови для участі нових гравців на ринку електроенергії. Однак прийнятого Закону недостатньо, щоб забезпечити доступ малим гравцям до цього ринку. Реалізація норм Закону передбачає прийняття понад 100 підзаконних актів. Разом з тим, залишається недослідженим питання нових гравців на ринку електроенергії.

Дослідження “Забезпечення доступу нових гравців на ринок електроенергії” представить нові дані щодо потенційних гравців енергетичного ринку: представників малого та середнього бізнесу, громад, кооперативів та інших учасників. Передбачається, що документ стане підґрунтям для розробки рекомендацій і змін до законодавства та регуляторних актів.

На заході будуть розглянуті наступні питання:

  • досвід малих гравців на ринку енергетики в США, Австралії, ЄС;
  • реалії України щодо можливостей участі представників малого та середнього бізнесу на енергетичному ринку України;
  • висновки та рекомендації щодо впровадження принципів “безбар’єрного” ринку енергетики.

Спікери:

  • Андрій Зінченко, координатор спільнотних проектів ГО Greencubator,
  • Олексій Михайленко, співзасновник ГО “Clean Energy Lab”,
  • Юлія Усенко, голова ГО “Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку”,
  • Віктор Буток, незалежний експерт
  • Іван Бондарчук, старший юрист юридичної фірми ILF.

Презентація відбудеться 24 вересня о 17.30 в офісі Реанімаційного Пакету Реформ (вул. Ольгинська, 6). Реєстрація учасників за посиланням.

Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») в рамках виконання проекту «Забезпечення безбар’єрного доступу нових гравців до ринку електроенергії», який впроваджується ГО Greencubator за підтримки експертів РПР та ГО Clean Energy Lab, ГО «Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку», а також юридичного партнера ILF.