Український додаток «Сортуй» допоможе грамотно поводитися з відходами

Новий мобільний додаток «Сортуй» від компанії MacPaw полегшить процес сортування сміття і допоможе користувачам грамотно поводитися з відходами. Програму, розроблену в рамках проекту MacPaw Labs, з 25 вересня можна безкоштовно завантажити в App Store і Google Play.

Проблема із сортуванням та переробкою сміття для України стоїть надзвичайно гостро. За даними Державної служби статистики минулого року в Україні було вироблено 366,4 млн тонн відходів, а це на 24% більше, ніж у 2016-му. А от динаміка утилізації відходів опустилася нижче позначки в 25%. Розробники «Сортуй» планують покращити ситуацію, спростивши сортування відходів для пересічних користувачів. У додатку зібрані рекомендації та правила сортування сміття — на вибір, універсальні, або адаптовані до вимог станцій «Київвторресурси» і «Україна без сміття».

Команда з понад 10 ентузіастів MacPaw 7 місяців працювала над мобільним додатком «Сортуй», і тепер він стане в нагоді як початківцям, так і досвідченим послідовникам «zero-waste». Отже, його функції допоможуть:

  • визначити тип сировини всього за три кліки;
  • дізнатися особливості і умови сортування окремих видів сміття;
  • знайти найближчу станцію сортування і побудувати маршрут до неї;
  • обрати універсальні правила сортування або адаптовані до вимог станцій «Київвторресурси» і «Україна без сміття»;
  • слідкувати за змінами правил сортування.

Скріншот підказки від «Сортуй»

В додатку можна знайти і перелік організацій, які приймають відсортовані відходи: «Україна без сміття»; «Київміськвторресурси»; «Екологічні інвестиції»; «Екологічні переробні технології»; «Центр управління відходами»; Благодійний магазин «Ласка»; КП «Київкомунсервіс». Завантажуйте додаток тут App Store і Google Play.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про систему Ocean Cleanup, яка вийшла на генеральне прибирання сміття у Тихому океані. Також читайте про українські команди, які змагатимуться у міжнародному фіналі найбільшого в світі конкурсу «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad.